Z Włocławka

Straż Miejska we Włocławku użytkuje system eMandat od stycznia 2008 r. Bardzo pozytywne pierwsze wrażenie nie tylko się utrzymuje, ale nawet wzrasta. System jest przede wszystkim przyjazny dla użytkownika i to nie tylko z wyglądu. Decyzję o zakupie tego programu podjęliśmy, bo urzekła nas jego prostota i funkcjonalność. Programista osiągnął to, co niewielu się udaje. Stworzył produkt bardzo łatwy w obsłudze, a jednocześnie dający szerokie możliwości ewidencjonowania, grupowania oraz zestawiania wprowadzonych danych i dokonywania wszechstronnych analiz. Dzięki systemowi eMandat potrzebne dane, które dotychczas zbierałem w ciągu kilku, a nawet kilkunastu godzin, otrzymuję w ciągu kilku sekund.

W sposób szczególny, a jednocześnie bardzo pozytywny zaskoczyło to lokalnych dziennikarzy, którzy potrzebują materiały zwykle na wczoraj. Program pozwala nam zatem nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale również na poprawę nadzoru nad prowadzonymi przez strażników czynnościami służbowymi i jest znaczącym czynnikiem w budowaniu trwałych i dobrych relacji z lokalnymi mediami.

Nie do przecenienia jest również bardzo dobry kontakt z twórcą programu. Wszelkie problemy są rozwiązywane niemal od ręki. Programista jest człowiekiem komunikatywnym, uprzejmym oraz cierpliwym, co pewnie nie jest łatwe przy moich, mówiąc delikatnie nieprofesjonalnych zapytaniach. W pierwszych dniach wykonałem kilkanaście telefonów i nigdy nie odniosłem wrażenia, że ma mnie za natręta. Wręcz przeciwnie służył radą i pomocą, a jak było potrzeba to już nawet na drugi dzień miałem przygotowaną poprawkę do systemu. Dziś mam poczucie, że dołączyłem nie tylko do współużytkowników programu eMandat, ale również do jego współtwórców. System nie jest bowiem projektem zamkniętym. Jego produkcja wciąż trwa. Co kilka miesięcy w oparciu o sugestie użytkowników, powstają nowe wersje programu. Miło jest później zauważyć, że rzucony pomysł służy doskonaleniu systemu i jego dostosowywaniu do wciąż zmieniających się potrzeb konkretnych straży. Z czystym sumieniem polecam wszystkim strażom gminnym i miejskim ten produkt.

Norbert Struciński
Kierownik Referatu Służb Dyżurnych i Prewencji Straży Miejskiej we Włocławku

Logowanie